سوالات متداول

در این قسمت می توانید بیشترین سوالات پرسیده شده از شرکت رایان شناس برتر( گارانتی برتر ارتباطات ) را مشاهده نمایید.در صورتی که پاسخ سوال شما در بین این مجموعه وجود ندارد می توانید از قسمت طرح سوالات فنی و یا تماس با ما سوال خود را مطرح نمایید.
کارشناسان و متخصصان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شنبه تا چهارشنبه 10 الی 17
پنج شنبه 10 الی 13
جهت حصول اطمینان از صحت مشخصات دستگاه در زمان مراجعه به مرکز خدمات برتر ارتباطات گستر و یا هنگام ارسال دستگاه داشتن موارد ذیل الزامی است:
1- جعبه دستگاه برای مطابقت اطلاعات آن با کارت گارانتی
2- کارت گارانتی
1. فراموشی مشخصات وفعال بودن اکانت های شخصی(Find my IPhone, I cloud) و Passwords.
2. قراردادن گوشی درشرایط محیطی نامناسب، نفوذ رطوبت و مایعات، ضربه خوردگی، فشار، صدمات فیزیکی و شکستگی، حرارت، استفاده از تجهیزات و شارژرهای غیر اصلی وغیر استاندارد و تایید نشده از سوی شرکت سازنده و نوسانات برق.
3. استفاده و نگهداری ناصحیح و خارج ساختن دستگاه از شکل عادی.
4. باز شدن دستگاه و اقدام به سرویس، تعمیر و یا هرگونه تغییر در محصول توسط افراد غیر مجاز خارج از این شرکت.
5. نصب هرگونه نرم افزار و برنامه تایید نشده از سوی شرکت سازنده و تغییر در سیستم عامل دستگاه(Jailbreak) .
6. مخدوش شدن ویا دستکاری در ( هولوگرام و IMEI ) بر روی کارت گارانتی، جعبه و دستگاه.
7. مفقود شدن کارت گارانتی.
این طرح از پاییز ۹۶ کلید خود و به مرحله اجرا درآمد.در حقیقت هدف اصلی طرح رجیستری، مبارزه با قاچاق و واردات غیر قانونی گوشی های هوشمند است. از آنجایی که درصد بالایی از گوشی های هوشمند موجود در بازار ایران به صورت قاچاق وارد کشور می شوند، طرحی به نام رجیستری اندیشیده شده تا با این موضوع مقابله شود. در این طرح، تنها گوشی های موبایلی که از طریق گمرک ایران وارد کشور شده اند، فعال خواهند شد.پس از اجرایی شدن طرح رجیستری، گوشی های موبایلی که از طریق گمرک ایران وارد کشورمان می شوند، کد IMEI آنها در سامانه همتا ثبت می شود. در این شرایط، تنها گوشی های موبایلی که IMEI آنها در سامانه همتا ثبت شده، با سیم کارت های ایرانی فعال خواهند شد. این بدان معناست که سایر گوشی های موبایلی که از طریق گمرک وارد کشورمان نشده اند، غیرفعال خواهند شد. کاربران گوشی های موبایل با اجرایی شدن طرح رجیستری، هنگام خرید یک گوشی موبایل، باید دقت زیادی داشته باشند و در هنگام خرید گوشی جدید ، حتما اطلاعات لازم جهت ثبت در سامانه همتا را از فروشنده درخواست کنند.لازم به ذکر است که انجام طرح رجیستری فقط برای دستگاه هایی می باشد که پس از اجرای طرح، روشن نشده اند و هنوز سیم کارت وارد آنها نشده است. با اجرای طرح رجیستری، کسانی که پیش از اجرای رسمی طرح، گوشی موبایلی را خریداری کرده و سیم کارت در آن قرار داده اند، با مشکلی مواجه نخواهند شد.
ابتدا به قسمت شماره گیر تلفن همراه مراجعه کرده و کد #7777* را شماره گیری کنید. عدد گزینه فعالسازی را وارد و آن را ارسال کنید تا دستور فعال کردن گوشی صادر شود. کد IMEI گوشی خود را وارد کنید. برای دریافت این کد کافیست به شماره گیر گوشی خود مراجعه کرده و کد #06#* را وارد کنید که البته این کد روی جعبه دستگاه هم موجود است. حالا از شما خواسته می‌شود که شماره سیم کارتی که قرار است مالکیت گوشی به نام آن ثبت شود را وارد کنید. این سیم کارت باید همان سیم کارتی باشد که قصد دارید در گوشی خود از آن استفاده کنید. پس از وارد کردن شماره تلفن سیم کارت گزینه ارسال را انتخاب نمایید. حال باید کد فعال سازی که فروشنده در اختیارتان قرار داده است را وارد کنید. بعد از وارد کردن کد، گزینه ارسال را لمس کنید. در این شرایط مشخصات گوشی و شماره سیم کارتی که وارد کرده بودید یک بار دیگر به جهت بررسی نهایی نشان داده می‌شود. برای تایید نهایی، عدد کنار این گزینه را وارد و ارسال کنید.
ابتدا کد #7777* را در گوشی شماره‌ گیری کنید (توجه داشته باشید که سیم کارت فروشنده باید برای شروع استفاده شود). شماره مربوط به گزینه انتقال مالکیت را وارد کرده و گزینه ارسال را لمس کنید. در این مرحله مثل لیستی از کدهای IMEI گوشی هایی نمایان می‌شود که تحت مالکیت سیم کارت شما هستند. در این مرحله باید عدد کنار کد IMEI گوشی را وارد کنید که قصد انتقال مالکیت آن را دارید، بنابراین کمی دقت در این مرحله لازم است تا اشتباهی انجام نشود. حالا باید شماره تلفن خریدار گوشی را وارد کنید تا انتقال مالکیت از سیم کارت شما به سیم کارت خریدار انجام شود. در مرحله بعد از شما خواسته می‌شود تا انجام پروسه انتقال مالکیت گوشی رجیستر شده در سامانه همتا را تایید کنید. بدین منظور کد IMEI گوشی و شماره سیم کارتی که قرار است مالکیت به آن انتقال داده شود نمایش داده خواهد شد و از شما خواسته می‌شود برای تایید این پروسه یک عدد مثل 1 را وارد و ارسال کنید.
در صفحه اول سایت گارانتی برتر ارتباطات گستر شماره IMEI تلفن همراه خود را وارد کنید و جستجو را لمس نمایید در جدول نتیجه مشخصات کامل دستگاه و تاریخ انقضاء خدمات محصول شما نمایش داده شود.
روی کارت گارانتی شما باید یک کد فعال سازی وجود داشته باشد که در صورت نبود چنین کدی شما باید در صفحه اول سایت گارانتی برتر ارتباطات گستر شماره IMEI تلفن همراه خود را وارد نمایید پس از جستجو سپس در جدول نتیجه کد فعال سازی رجیستری محصول شما نمایش داده شود. اگر با این روش ها نیز موفق به دریافت کد فعال سازی نشدید، با تلفن مرکز خدمات گارانتی برتر ارتباطات گستر به شماره 42319-021 تماس حاصل نمایید.
در قسمت شماره گیر تلفن خود کد دستوری *#06# را شماره گیری نمایید همچنین می توانید بر روی جعبه و یا کارت گارانتی دستگاه نیز مراجعه نمایید.