مطالب آموزشی

چگونه دستگاه خود را از طریق سامانه همتا فعال نماییم؟

قابلیت اصلی دیگری که توسط سامانه همتا ارائه شده مربوط به امکان فعال سازی گوشی های موبایل می‌شود. هر گوشی جدید و قانونی (ثبت شده در طرح رجیستری موبایل) که خریداری می‌کنید باید به منظور استفاده فعال سازی شود. این کار می‌بایست توسط مشتری و بعد از وارد کردن سیم کارت در گوشی و روشن کردن آن انجام شود. 

زمانی که بعد از خرید یک گوشی ثبت شده در طرح رجیستری، سیم کارت خود را داخل آن قرار داده و گوشی را روشن می‌کنید یک پیامک دریافت خواهید کرد که به شما هشدار می‌دهد گوشی شما فعال سازی نشده است و باید فعال سازی را انجام دهید.  در صورا عدم فعالسازی بعد از طی 15 الی 30 روز دستگاه از دسترس خارج خواهد شد.

جهت فعالسازی گوشی می‌بایست مراحل زیر را طی کنید.

1. گزینه فعال سازی را انتخاب کنید.


2. اطلاعات مورد نیاز را در فیلدهای ارائه شده وارد کنید. این اطلاعات شامل شماره تماس، کد IMEI، کد فعالسازی و کد امنیتی می‌شود.


 نکته: کد فعال سازی که باید در این مرحله وارد شود توسط فروشنده در اختیارتان قرار می‌گیرد و یا می توانید با مراجعه به کارت گارانتی کد فعالسازی را ملاحظه نمایید.بدین ترتیب فعال سازی گوشی مورد نظر انجام می‌شود.

 در نظر داشته باشید که گوشی ‌های قدیمی تری که قبل از پیاده سازی طرح رجیستری خریداری شده‌اند نیازی به فعال سازی ندارند و این مراحل فقط باید برای گوشی های جدیدی طی شوند که شامل طرح رجیستری می‌شوند.

  

روش فعال سازی گوشی از طریق طریق کد USSD در گوشی موبایل


لازم به اشاره است که فعال سازی گوشی موبایل از طریق کد USSD در گوشی موبایل هم امکانپذیر است. مراحل انجام این کار به شرح زیر هستند:

1. وارد بخش دایلر گوشی شوید و شماره *7777# را وارد کنید.


2. شماره 2  (فعالسازی ) را وارد و گزینه Send یا ارسال را لمس کنید.


3. کد IMEI گوشی خود را وارد کرده و گزینه ارسال یا Send را لمس کنید. برای پیدا کردن کد IMEI گوشی کافیست که شماره *#06# را در دایلر گوشی شماره‌گیری کنید.

 


4. شماره سیم کارت خود را به جهت فعال سازی وارد و گزینه ارسال یا Send را انتخاب کنید.


5. کد فعال سازی که فروشنده در اختیارتان قرار داده ویا بر روی کارت گارانتی دستگاه ثبت شده است را وارد و گزینه Send یا ارسال را انتخاب کنید.


6. ا طلاعاتی که ارائه شده را بررسی و تایید کنید. برای تایید باید گزینه 1 را ارسال یا Send را لمس کنید.


7.مشاهده خواهید کرد که پیغامی مبنی بر فعال سازی موفق گوشی برایتان نمایش داده می‌شود. بدین ترتیب پروسه فعال سازی گوشی در سامانه همتا تکمیل می‌شود. می‌توانید بدون هیچ مشکلی از گوشی همراه خود استفاده  کنید.