مطالب آموزشی

مراحل ساخت اپل آی دی

بعد از تغییراتی که در آیتونز ایجاد شده، نحوه ایجاد اپل آیدی کمی تغییر کرده، توی این مطلب نحوه ساخت اپل آیدی در ورژن جدید را برای شما شرح می‌دهیم.

 

در این مرحله شما به وبسایت اپل هدایت خواهید شد و در صفحه‌ای که خواهید دید -مانند تصویر زیر- ایمیل و رمزعبور اپل‌آیدی خود را وارد کنید و بر روی  Continueکلیک کنید.

مرحله‌ی اول: تغییر آی ‌پی (IP)

پیش از شروع ساختن اپل‌آیدی، مطمئن شوید که حتما به ابزار تغییر آی‌پی (و یا همان فیلترشکن) وصل هستید و تمامی مراحل را از روی کامپیوتر خود (سیستم‌عامل مک یا ویندوز) انجام دهید.

 

مرحله‌ی دوم: دانلود و نصب آیتیونز (iTunes)

در این مرحله شما باید آخرین نسخه‌ی برنامه‌ی «آی‌تیونز» "iTunes" را بر روی کامپیوتر مک و یا ویندوز خود نصب کنید. پس از اتمام دانلود، این نرم‌افزار را نصب کنید.

 

مرحله‌ی سوم:‌ بخش Store آی‌تیونز

الف) در این مرحله پس از اجرای آی‌تیونز، بخش Music را (مانند تصویر بالا) پیدا کنید و بعد روی دکمه‌ی Store کلیک کنید. سپس از قسمت Music Quick Links (مانند تصویر بالا) بر روی Account کلیک کنید.

 

ب) پس از انجام مرحله‌ی الف، از آنجایی که اپل‌آیدی ندارید، تصویر زیر را خواهید دید. سپس برای ساختن اپل‌آیدی جدید روی Create New Apple ID کلیک کنید.

 

مرحله‌ی چهارم: اطلاعات شخصی

در این مرحله باید اطلاعات شخصی خود را برای ساختن اپل‌آیدی وارد کنید. در صفحه‌ای که خواهید دید مراحل زیر را انجام دهید. حتما اطلاعاتی که در این صفحه وارد می‌کنید، به خاطر بسپارید. بعد از ساختن اپل‌آیدی برای رفتن به اپ‌استور به آنها احتیاج پیدا خواهید کرد.

۱-  ایمیل و رمزعبور: ایمیل معتبر خود را در قسمت Email وارد کنید. این ایمیل باید مورد‌استفاده‌ی شما باشد تا پس از ساختن اپل‌آیدی بتوانید ایمیل دریافتی از شرکت اپل را تایید کنید. هم‌چنین این ایمیل پس از ساختن اپل‌آیدی، نام کاربری شما (Username) برای ورود به اپ‌استور خواهد بود.

۱.۱-رمز‌عبور: در قسمت Password، رمزعبوری که حداقل شامل ۸ حرف است انتخاب کرده و به خاطر بسپارید.

۱.۲-تایید رمز‌عبور: در قسمت Verify Password، رمزعبور انتخابی خود را دوباره وارد کنید.

۲- انتخاب یک کشور:‌ در این مرحله اگر کارت اعتباری ندارید،‌ می توانید کشور کانادا را انتخاب کنید.

3. برای موافقت با مفاد امنیتی و  شرایط استفاده از اپل این قسمت را باید تیک بزنید. در غیر این صورت امکان ساخت اپل‌آیدی را نخواهید داشت.

4.  بر روی Continue کلیک کنید.

در صفحه‌ی بعد همان طور که در تصویر زیر می‌بینید باید اطلاعات بیشتری را برای ساختن اپل‌آیدی وارد کنید. (حتما اطلاعاتی که در این صفحه وارد می‌کنید، به خاطر بسپارید. بعد از ساختن اپل‌آیدی برای رفتن به اپ‌استور به آنها احتیاج پیدا خواهید کرد)

 

 

تکمیل اطلاعات شخصی اکانت

5- اسم و فامیل: در این قسمت باید یکی از گزینه‌ها را از قسمت Title انتخاب کنید. و بعد در قسمت FirstName نام کوچک خود را به انگلیسی و در قسمت Last Name نام خانوادگی خود را به انگلیسی بنویسید.

۶تاریخ تولد: در اینجا تاریخ تولد خود به میلادی را وارد کنید. برای تبدیل تاریخ شمسی به میلادی از لینک زیر کمک بگیرید:‌ http://www.time.ir/

۷انتخاب سوال‌های امنیتی: در این قسمت سه سوال امنیتی از سوال‌های موجود را انتخاب کنید و جواب هر سوال را در مستطیل جلوی آن بنویسید. ( حتما سوال‌ها و جواب‌ها را به خاطر بسپارید. در صورت فراموش کردن رمزعبور و برای بازیابی آن به این سوال‌ها و جواب‌ها احتیاج خواهید داشت.)

۸دریافت خبرهای اپل: اگر مایل به دریافت خبرهای اپل در رابطه با نرم‌افزارها،‌محصولات و خدمات جدید هستید، این قسمت را تیک بزنید.

۹- در این قسمت پس از پر کردن و به‌خاطر سپردن اطلاعات ( و یا ذخیره در جایی امن)، بر روی Continueکلیک کنید.


مرحله‌‌ی پنجم: اطلاعات پرداخت و آدرس

در این صفحه، قبل از هر چیز مطمئن شوید که به ابزار تغییر آ‌ی‌پی (IP) وصل هستید( درصورت امکان به آی‌پی کانادا وصل شوید).

 

 

پس از تغییر آی‌پی، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

۱- در قسمت Payment Method، گزینه‌ی None را انتخاب کنید.

۲- Billing Address:

الف) در قسمت First Name، نام کوچک خود را وارد کنید.

ب) در قسمت Last Name، نام خانوادگی خود را وارد کنید.

ج) در مستطیل‌های بعدی باید آدرس پستی خارج از ایران را وارد کنید. در تصویر بعدی دو آدرس پیشنهادی برای شما نوشته‌ایم که می‌توانید آن‌ها رو در قسمت‌های موردنظر وارد کنید. به‌طور مثال برای اولین آدرس، در قسمت Street بنویسید: W Georgia St و در Apt بنویسید 350 و ...

۳- پس از وارد کردن آدرس، بر روی Continue در پایین صفحه کلیک کنید.


مرحله‌ی ششم: تایید ایمیل

در این مرحله، ساختن اپل‌آیدی به پایان رسیده و باید ایمیل تاییدی را از اپل دریافت کرده باشید. به ایمیل خود بروید و ایمیل ارسالی از طرف اپل را -که نمونه‌ی آن را در تصویر زیر می‌بینید- باز کنید.

 

در ایمیل ارسالی - همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید- بر روی Verify Now کلیک کنید.

در این مرحله شما به وبسایت اپل هدایت خواهید شد و در صفحه‌ای که خواهید دید -مانند تصویر زیر- ایمیل و رمزعبور اپل‌آیدی خود را وارد کنید و بر روی  Continueکلیک کنید.

 

 در قسمت Verify Email Address، اگر تیک سبز را می‌بینید به‌معنای فعال شدن اپل‌آیدی شماست و می‌توانید بر روی Done کلیک کنید.